U7 (årg. 2018)
Her i foråret 2025 træner U7 mandag (græs) og torsdag (kunstgræs) kl.1630-1730 på anlægget på Møllebjergvej 28.
Se i øvrigt træningstiderne for klubbens hold her
Alle drenge og piger, fra årgang 2018, er velkomne.
Der er til træningen stort fokus på leg og fodbold. Vi snakker fodbold, lærer fodbold og spiller fodbold 🙂. U7 deltager i kampe cirka en gang månedligt.
Man behøver ikke at investere i fodboldstøvler fra starten, men kan komme og prøve at se, om fodbold er noget for ens barn. Husk sportstøj, et par gode sko, og så er det altid rart med en drikkedunk - vand kan tappes.
Der er masser af info på tværs af klubben, holdene, billeder og andet sjovt indhold på vores facebook-side. Bare klik på facebook-logoet i toppen af hjemmesiden.
Man kan indmelde sit barn i Hvalsø IF på nedenstående link, dog er det bestemt muligt at prøve det et par gange inden man tilmelder sig.
http://www.hvalsoeif.dk/om-hvalsoe-if/indmeldelse/
Hvis du vil vide mere om fodbold for de yngste, er du velkommen til at kontakte holdets træner.
Cheftræner:
Morten Lunding
M: 25 21 03 78
@: morten@lunding-el.dk