Menu
Begivenheder 23. maj kl. 14:45
1. og 2. senior spiller hjemme FIRE gange indenfor 8 dage Der er knald på programmet i alle rækker for tiden, uanset alder - seniorsiden er ikke en undtagelse
Begivenheder
HIF Ølsalg ifm. Sct. Hans i Hvalsø Grusgrav
Senior nyheder
HEAD-2-HEAD: Nikolaj Jakobsen vs. Nicklas Østergaard
Senior nyheder
3. og 4. senior har gang i noget unikt
Senior nyheder
3. senior med magtdemonstration i topkamp
Klubbens kommende kampe
Maj 2016
31.
tirsdag
19.00
Hvalsø IF (S2)
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016 • Pulje 1
Hvalsø ny Idrætsplads
Snekkersten IF (S2)
Hvalsø ny Idrætsplads
Juni 2016
1.
onsdag
19.00
Kalundborg GB
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 6
Munkesø Stadion
Hvalsø IF
Munkesø Stadion
1.
onsdag
19.00
Hvalsø IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Bjergby IF
Hvalsø ny Idrætsplads
1.
onsdag
19.00
Hvalsø-Lejre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 8
Hvalsø ny Idrætsplads
Taastrup FC
Hvalsø ny Idrætsplads
3.
fredag
17.30
Hvalsø IF
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Gundsølille SGIF
Hvalsø ny Idrætsplads
3.
fredag
18.30
Hvalsø IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Hvalsø ny Idrætsplads
Jyderup BK
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
10.00
Hvalsø IF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (02) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Fårevejle BK
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
10.00
Fløng-Hedehusene
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (03) • Pulje 6
Hedehusene ny Idrætspark
Hvalsø IF
Hedehusene ny Idrætspark
4.
lørdag
10.00
Skensved IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) begynder - 4. juni Medalje • Pulje 3
Ringsted Stadion
Hvalsø IF
Ringsted Stadion
4.
lørdag
10.00
Greve Fodbold
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 1, 2 baner
Hvalsø ny Idrætsplads
Hvalsø IF (1)
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
10.18
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
Dianalund Stadion
RB 1906
Dianalund Stadion
4.
lørdag
10.25
Hvalsø IF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 1, 2 baner
Hvalsø ny Idrætsplads
Holbæk B&I
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
10.36
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 5
Skibby Stadion
Skibby IK
Skibby Stadion
4.
lørdag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) begynder - 4. juni Medalje • Pulje 3
Ringsted Stadion
Ringsted IF
Ringsted Stadion
4.
lørdag
10.54
Dianalund IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
Dianalund Stadion
Hvalsø IF
Dianalund Stadion
4.
lørdag
11.00
BSF (1)
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (02) • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Hvalsø IF
Ballerup Idrætspark
4.
lørdag
11.00
Undløse BK
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (04) • Pulje 6
Undløse Stadion
Hvalsø IF
Undløse Stadion
4.
lørdag
11.12
Vor Frue IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 5
Skibby Stadion
Hvalsø IF
Skibby Stadion
4.
lørdag
11.15
Køge BK
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 1, 2 baner
Hvalsø ny Idrætsplads
Hvalsø IF (1)
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
11.30
Undløse BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
Dianalund Stadion
Hvalsø IF
Dianalund Stadion
4.
lørdag
11.40
Hvalsø IF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 1, 2 baner
Hvalsø ny Idrætsplads
B. 73, Slagelse
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
11.48
Svogerslev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) begynder - 4. juni Medalje • Pulje 3
Ringsted Stadion
Hvalsø IF
Ringsted Stadion
4.
lørdag
11.48
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 5
Skibby Stadion
Svogerslev BK
Skibby Stadion
4.
lørdag
12.00
Vipperød BK
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Vipperødhallen
Hvalsø IF
Vipperødhallen
4.
lørdag
12.24
Tuse IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 5
Skibby Stadion
Hvalsø IF
Skibby Stadion
4.
lørdag
12.24
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
Dianalund Stadion
Undløse BK (1)
Dianalund Stadion
4.
lørdag
12.42
Hvalsø IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) begynder - 4. juni Medalje • Pulje 3
Ringsted Stadion
Endeslev-Vråby IF
Ringsted Stadion
4.
lørdag
13.30
Hvalsø-Såby
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (99) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Ringsted IF
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
13.30
Høsterkøb HF 2000
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (00) • Pulje 1
Sjælsøskolen
Hvalsø IF
Sjælsøskolen
4.
lørdag
14.00
Undløse BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Undløse Stadion
Hvalsø IF
Undløse Stadion
5.
søndag
10.00
Jyderup BK
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 6
Jernløse-hallen
Hvalsø IF
Jernløse-hallen
5.
søndag
10.00
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 3 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 3, 2 baner
Lejrehallen
Holbæk B&I
Lejrehallen
5.
søndag
10.18
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 5. juni - Medalje • Pulje 3
Hedehusene ny Idrætspark
Jernløse BK
Hedehusene ny Idrætspark
5.
søndag
10.18
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 3 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 3, 2 baner
Lejrehallen
Hvalsø IF
Lejrehallen
5.
søndag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 6
Jernløse-hallen
Dianalund IF (2)
Jernløse-hallen
5.
søndag
10.54
Fløng-Hedehusene
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 5. juni - Medalje • Pulje 3
Hedehusene ny Idrætspark
Hvalsø IF
Hedehusene ny Idrætspark
5.
søndag
10.54
Tølløse BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 3 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 3, 2 baner
Lejrehallen
Hvalsø IF
Lejrehallen
5.
søndag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 3 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 3, 2 baner
Lejrehallen
Hvalsø IF
Lejrehallen
5.
søndag
11.00
Hvalsø IF
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) • Pulje 3
Hvalsø ny Idrætsplads
Høje Tåstrup IF (1)
Hvalsø ny Idrætsplads
5.
søndag
11.12
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 3 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 3, 2 baner
Lejrehallen
Tølløse BK (2)
Lejrehallen
5.
søndag
11.30
Karlslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 5. juni - Medalje • Pulje 3
Hedehusene ny Idrætspark
Hvalsø IF
Hedehusene ny Idrætspark
5.
søndag
11.48
Dianalund IF (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 6
Jernløse-hallen
Hvalsø IF
Jernløse-hallen
5.
søndag
11.48
FC Lejre
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 3 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 3, 2 baner
Lejrehallen
Hvalsø IF
Lejrehallen
5.
søndag
12.24
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 5. juni - Medalje • Pulje 3
Hedehusene ny Idrætspark
Dianalund IF
Hedehusene ny Idrætspark
5.
søndag
12.42
Hvalsø IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 6
Jernløse-hallen
Jernløse BK
Jernløse-hallen
5.
søndag
14.00
ØsterN Boldklub
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 8
Brøndbyøster Skole
Hvalsø-Lejre
Brøndbyøster Skole
6.
mandag
18.00
Hvalsø IF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 6
Hvalsø ny Idrætsplads
Svogerslev BK
Hvalsø ny Idrætsplads
6.
mandag
18.30
Hvalsø IF
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (02) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Roskilde Pigefodbold
Hvalsø ny Idrætsplads