Menu
Generelt 20. april kl. 20:39
"De blåhvide" mål og krav Så er den blåhvide tråd for klubben tilgængelig
Senior
Senior 1: Nederlag i forårspremieren
Bestyrelsen
Ny belægning og græs på opvisningsbanen
Generelt
Information om træningstider på græs
Begivenheder
Søndersø Cup august 2017 tilmelding sætter ny rekord
Klubbens kommende kampe
April 2017
29.
lørdag
10.00
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 6
Lillevang Idrætscenter
Hvalsø IF
Lillevang Idrætscenter
29.
lørdag
11.00
Tølløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (02) • Pulje 3
Tølløse Stadion
Hvalsø IF
Tølløse Stadion
29.
lørdag
12.00
Hvalsø IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Fredensborg BI (1)
Hvalsø ny Idrætsplads
29.
lørdag
12.00
B. 73, Slagelse
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (05) • Pulje 3
Stadion Vest
Hvalsø IF (2)
Stadion Vest
29.
lørdag
13.00
Hvidovre IF
Kvinder
U13
U13 Piger Øst 8M (04) • Pulje 1
Hvidovre IF's baner
Hvalsø IF
Hvidovre IF's baner
29.
lørdag
13.30
Holbæk B&I
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 6
SuRi Park
Hvalsø IF
SuRi Park
30.
søndag
10.00
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Hvalsø IF
Roskilde Idrætspark
30.
søndag
10.18
Ringsted IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (07) beg. - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Ringsted Stadion
Hvalsø IF
Ringsted Stadion
30.
søndag
10.36
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Skibby IK
Roskilde Idrætspark
30.
søndag
10.36
Hvalsø IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) 1+2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Måløv BK
Ledøje Idrætscenter
30.
søndag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (07) beg. - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Ringsted Stadion
Stenlille IF
Ringsted Stadion
30.
søndag
11.12
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
RB 1906
Roskilde Idrætspark
30.
søndag
11.12
Birkerød IF "Skjold"
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) 1+2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Hvalsø IF
Ledøje Idrætscenter
30.
søndag
11.30
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (07) beg. - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Ringsted Stadion
Gadstrup IF
Ringsted Stadion
30.
søndag
11.48
Skibby IK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Hvalsø IF
Roskilde Idrætspark
30.
søndag
11.48
Hvalsø IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) 1+2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Taastrup FC
Ledøje Idrætscenter
30.
søndag
12.00
Hvalsø IF
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Hvalsø ny Idrætsplads
SIF Holbæk IF
Hvalsø ny Idrætsplads
30.
søndag
12.06
Ringsted IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (07) beg. - Forårsserie 30/4 • Pulje 2
Ringsted Stadion
Hvalsø IF
Ringsted Stadion
30.
søndag
12.24
LSF (1)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (07) 1+2 - Forårsserie 30/4 • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Hvalsø IF
Ledøje Idrætscenter
30.
søndag
12.30
Hvalsø IF (1)
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (05) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
BSF
Hvalsø ny Idrætsplads
Maj 2017
1.
mandag
19.00
Orient GI
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 2
Islev Skole
Hvalsø-FC Lejre
Islev Skole
1.
mandag
20.00
RB 1906
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Hvalsø IF
Roskilde Idrætspark
2.
tirsdag
18.00
FC Hornsherred (1)
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 4
Skibby Stadion
Hvalsø IF
Skibby Stadion
2.
tirsdag
18.30
Hvalsø IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Hvalsø ny Idrætsplads
Albertslund IF
Hvalsø ny Idrætsplads
2.
tirsdag
19.00
Grantoftens IF
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 2
Grantofteparken
Hvalsø IF
Grantofteparken
2.
tirsdag
19.00
Kvistgård IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 2
Kvistgård Idrætsanlæg
Hvalsø IF
Kvistgård Idrætsanlæg
3.
onsdag
17.15
Hvalsø IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 6
Hvalsø ny Idrætsplads
Tune IF
Hvalsø ny Idrætsplads
3.
onsdag
17.30
Hvalsø IF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 5
Hvalsø ny Idrætsplads
FC Storebælt
Hvalsø ny Idrætsplads
3.
onsdag
18.00
Hvalsø IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 4
Hvalsø ny Idrætsplads
Fårevejle BK
Hvalsø ny Idrætsplads
3.
onsdag
19.00
Rosenhøj BK (1)
Herrer
Veteran
8-mands Veteran Pokal • Pulje 1
Avedøre Stadion
Hvalsø IF (2)
Avedøre Stadion
3.
onsdag
19.00
Gevninge IF
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Trælleruphallen
Hvalsø IF
Trælleruphallen
3.
onsdag
19.00
Hvalsø IF
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • Pulje 3
Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
Gislinge BK
Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
4.
torsdag
18.30
Holbæk B&I
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 4
SuRi Park
Hvalsø IF
SuRi Park

HVALSØ IF SPONSORER