Menu
Senior nyheder 21. august kl. 15:11
1. senior fortsatte sejrsstime i sæsonens anden kamp Hvalsøs bedste seniormandskab havde fredag aften besøg af Tune IF i sæsonens anden kamp, og det var de hvidklædte fra Hvalsø, der trak sig sejrrigt ud af opgøret.
Ungdom
Målmandstræning for ungdom i efteråret
Tilbud
Opstart for nye drenge og piger i Hvalsø IF
Generelt
Endnu en succesfuld tur til Søndersø Cup
Senior nyheder
Opstart for U19 drenge
Klubbens kommende kampe
August 2016
23.
tirsdag
18.00
Holbæk B&I
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 6
SuRi Park
Hvalsø IF
SuRi Park
23.
tirsdag
18.30
Vipperød BK
2 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 3
Vipperødhallen
Hvalsø-Såby
Vipperødhallen
23.
tirsdag
19.00
Greve Fodbold (2)
-
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 5
Greve Idræts Center
Hvalsø IF
Greve Idræts Center
24.
onsdag
18.30
Hvalsø IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 5
Hvalsø ny Idrætsplads
T.G. 80 IF
Hvalsø ny Idrætsplads
24.
onsdag
18.30
Hvalsø IF
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (05) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
B. 73, Slagelse
Hvalsø ny Idrætsplads
24.
onsdag
19.00
Fårevejle BK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 4
Faarevejle Stadion
Hvalsø IF
Faarevejle Stadion
25.
torsdag
18.30
Bramsnæs FB
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Bramsnæsvighallen
Hvalsø IF
Bramsnæsvighallen
26.
fredag
17.30
Hvalsø IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2+3 begynder 8-mands (06) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Svinninge IF
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
10.00
Hvalsø IF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (02) • Pulje 4
Hvalsø ny Idrætsplads
Gislinge BK
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
10.00
Hvalsø IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 6
Hvalsø ny Idrætsplads
Svebølle BI
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
10.00
Borup IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 5
Svogerslev Idrætspark
Hvalsø IF
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Asnæs BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Hvalsø IF
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
10.36
Hvalsø IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 3
Oppe-Sundby Stadion
Ølstykke FC
Oppe-Sundby Stadion
27.
lørdag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 5
Svogerslev Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Tølløse BK
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
11.12
Skibby IK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 3
Oppe-Sundby Stadion
Hvalsø IF
Oppe-Sundby Stadion
27.
lørdag
11.48
Hvalsø IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 3
Oppe-Sundby Stadion
Jyllinge FC
Oppe-Sundby Stadion
27.
lørdag
11.48
Svogerslev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 5
Svogerslev Idrætspark
Hvalsø IF
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
11.48
Taastrup FC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Hvalsø IF
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
12.00
Hvalsø IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (02) • Pulje 3
Hvalsø ny Idrætsplads
FC Storebælt
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
12.24
Frederikssund IK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 3
Oppe-Sundby Stadion
Hvalsø IF
Oppe-Sundby Stadion
27.
lørdag
12.42
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 5
Svogerslev Idrætspark
Skensved IF
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
12.42
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Ringsted IF
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
13.30
Hvalsø-Såby
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 3
Hvalsø ny Idrætsplads
Solrød FC
Hvalsø ny Idrætsplads
27.
lørdag
14.00
Undløse BK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Undløse Stadion
Hvalsø IF
Undløse Stadion
28.
søndag
10.00
Hvalsø IF
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Hvalsø ny Idrætsplads
Gislinge BK
Hvalsø ny Idrætsplads
28.
søndag
10.18
Køge FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 3
Borup Stadion
Hvalsø IF (1)
Borup Stadion
28.
søndag
10.18
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 11, 2 baner
Sengeløse Idrætsanlæg
Hvalsø IF (2)
Sengeløse Idrætsanlæg
28.
søndag
10.30
Hvalsø IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 1 (04) • Pulje 1
Hvalsø ny Idrætsplads
Allerød Fodbold Klub
Hvalsø ny Idrætsplads
28.
søndag
10.54
Hvalsø IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 11, 2 baner
Sengeløse Idrætsanlæg
Himmelev-Veddelev BK
Sengeløse Idrætsanlæg
28.
søndag
11.00
Islev BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 5
Espelundens Idrætsanlæg
Hvalsø IF
Espelundens Idrætsanlæg
28.
søndag
11.12
Hvalsø IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 3
Borup Stadion
Viby IF (1)
Borup Stadion
28.
søndag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 11, 2 baner
Sengeløse Idrætsanlæg
Hvalsø IF (2)
Sengeløse Idrætsanlæg
28.
søndag
12.00
Hvalsø IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 4
Hvalsø ny Idrætsplads
Køge FC (2)
Hvalsø ny Idrætsplads
28.
søndag
12.00
Hvalsø-FC Lejre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 4
Hvalsø ny Idrætsplads
ØsterN Boldklub
Hvalsø ny Idrætsplads
28.
søndag
12.06
Hvalsø IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 3
Borup Stadion
Ringsted IF
Borup Stadion
28.
søndag
12.06
Farum BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 11, 2 baner
Sengeløse Idrætsanlæg
Hvalsø IF (2)
Sengeløse Idrætsanlæg
28.
søndag
12.42
Borup IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. august • Pulje 3
Borup Stadion
Hvalsø IF (1)
Borup Stadion
29.
mandag
18.30
Hvalsø IF
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Slagelse B&I
Hvalsø ny Idrætsplads
29.
mandag
18.30
Hvalsø IF
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • Pulje 2
Hvalsø ny Idrætsplads
Viby IF
Hvalsø ny Idrætsplads